• Školské maňuškové divadlo Dolinka

• Tram-ta-dá, tramta-dá -opona sa otvára!

Prišla šťastvá hodinka - zahrá vám Divadlo Dolinka!

História nášho divadielka sa začala písať v októbri 2022, s podporou nášho pána riaditeľa a CVČ Kamarát.

Založila ho školská špeciálna a liečebná pedagogička Mgr. Ivana Petrovičová, časom sa veľkou pomocníčkou stala  aj Bc.Lenka Parobková, naša pani pedagogická asistentka.

Divadlo je komplexné umenie -

- zahŕňa zložku hudobnú, výtvarnú , literárnu a samozrejme dramatickú.

- esteticky obohacuje diváka, ale pretvára aj samotných účinkujúcich.

- cez maňušky môžme precítiť rôzne emócie i zážitky a poučiť sa z príbehov.

Cieľom nášho divadla je aj INKLÚZIA - spoločné kamarátstvo a vzájomná pomoc detí rôzneho veku  a s rôznymi žitotnými skúsenosťami. Hranie divadla vedie deti bližšie k čítaniu a spoznávaniu literatúry, učíme sa čítať scénár, spolupracovať, prispôsobiť sa druhým,  pracovať s hlasom ale i so zvukovou technikou. Pri tvorbe rekvizít môžu deti  využiť aj výtvarné nadanie.

Zakladajúci členovia nášho súboru sú z našej školy 1.-6. ročník: Paulínka B., Mia M., Zojka H., Vivienka R., Nikolka M., Dominika D., Metod P.,  Radko P., Paľko A.,Jakub V., Alex K.

Ďalej sa k nám pridali: Polinka Ch., Kika H., Lujza K., Kajka K., Nina N., Eliáš K., Terezka M, Klárka P., Miško Č.

Krásny paraván nám postavil ujo Vladko P. a s rekvizitami pomáha aj Katka K., naša pani vychovávateľka ŠKD.

Našimi prvými divadelnými hrami boli drobné scénky od Eduarda Petišku:

Peťo do školy! , Drevorubač  a medveď, Slečna Mačička, Vlk a líška.

Našimi prvými divákmi sú zväčša kamaráti z našej materskej školy a školského klubu

Na naše prvé vianočné predtavenie sme uviedli dve dlhšie rozprávky:

Podľa rozprávky Jozefa Pauloviča - Deduško Večerníček - Vianočný príbeh

A Vianočné rozprávanie Prišiel Svätý Mikuáš -o veľmi nezbednom Jankovi, spracované podľa kreslenej rozprávky.

Pre našich budúcich prvákov sme natočili filmík o našej škole: Poď s Doli do školy. Ďakujeme za pomoc pri kamerovaní pani zástupkyni riaditeľa Veronike K.

• Na našom májovom vystúpení pre mamičky sme uviedli :

Ľudovú rozprávku Pamodaj šťastia lavička

Mini muzikál Ženích pre slečnu Myšku -

Dedko a medveď

Spravodlivý vodník

Tieto rozprávky si už môžte pozrieť aj na našom You Tube kanáli Divadlo Dolinka. Ďakujeme za pomoc pri kamerovaní ujovi Peťovi a pani učiteľke Aničke za hranie na klavíri.

Druhé Vianoce sme oslávili poriadnou rozprávkovou nádielkou, hrali sme:

O Smolíčkovi

O Šípovej Ruženke

Domček domček, kto v tebe býva?

Povesť o Hrade Strečno

Na predstavenia sme pozvali aj kamarátov z DSS Méta z Priekopy.

V máji 2024 plánujeme hrať:

3 Ezopove bájky: Drak a líška, Nevyhovieš všetkým, Straka, sova, líška,

Tatranské rozprávky  Antona Rákaya : Potrestaný vlk

Modernú báseň od Jany Barillovej Internetový domček

Povesť o Žofii Bosniakovej spracované podľa rozhlasovej hry Z.J.Kaprálikovej zo seriálu Bola raz jedna povesť

Navštívili sme spolu aj viaceré predstavenia profesionálnych bábkohercov, boli sme v Bábkovom divadle v Banskej Bystrici a na festivale Dotyky a spojenia v Martine.

• Na skúške v triede

• Dedko a medveď