• Slávnostné ukončenie školského roku

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou, J.V.Dolinského 2, Martin oznamuje rodičom, že slávnostné ukončenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční dňa 30. júna 2023 o 8,15 hod. v telocvični školy.

Činnosť školského klubu je od 6,00 hod. do 15,00 hod.

Obedy sa vydávajú v čase od 10,00 do 12,00 hod.

Riaditeľstvo školy

• Oznámenie o vyhlásení výberového konania

•

Základná škola s materskou školou, J. V. Dolinského 2, Martin v súlade §84  ods.1  zákona  č.138/2019  Z. z.  o  pedagogických zamestnancoch  a  odborných zamestnancoch v znení neskorších predpisov zverejňuje informáciu o voľnom pracovnom mieste pre pedagogického zamestnanca.

Názov pracovnej pozície

Školský psychológ

Rozsah pracovného úväzku

100% úväzok s nástupom od 1. 9. 2023

Kvalifikačné požiadavky

Kvalifikačné predpoklady podľa platnej legislatívy (podľa zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch v znení neskorších predpisov  a Vyhlášky 173/2023 Z. z. o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov.

Iné kritéria a požiadavky

Zaradenie do platovej triedy 6 - 9 v zmysle prílohy č. 1 nariadenia vlády SR č. 388/2018 Z. z. – plat od 1240 € v závislosti od kvalifikácie a počtu rokov započítanej praxe.

Požadované doklady

Žiadosť o prijatie do zamestnania, profesijný životopis, súhlas so spracovaním osobných údajov podľa zákona č.18/2018 o ochrane osobných údajov, fotokópie dokladov o vzdelaní, čestné vyhlásenie o bezúhonnosti

Žiadosť o prijatie do zamestnania spolu s požadovanými dokladmi zasielajte na adresu:

Základná škola s materskou školou, J. V. Dolinského 2, Martin prípadne na e-mail:  skola@zsdolinskeho.sk  najneskôr do 8.7.2023

Vybraní uchádzači budú pozvaní na výberové konanie telefonicky.

Telefonický kontakt: 0910 800 250

• Exkurzia v Múzeu holokaustu v Seredi

• Dňa 9. 6. 2023 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili dejepisnej exkurzie v Múzeu holokaustu v Seredi, kde sa v autentických priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora oboznámili s perzekúciami voči židovskému obyvateľstvu a s osudom Židov počas holokaustu v období 2. sv. vojny.

Počas exkurzie si vypočuli pútavú prednášku na tému „Úteky z táborov smrti“ a mali možnosť prezrieť si komplex nachádzajúci sa v piatich pôvodných budovách pracovného a koncentračného tábora, ktorý predstavuje pamätné miesto viažuce sa k tragickému obdobiu konečného riešenia židovskej otázky na Slovensku počas 2. svetovej vojny.

Je potrebné si pripomínať holokaust, aby minulosť ostala živou pamäťou. Bez živej pamäte nebude budúcnosť, pretože ak sa nenaučíme z najčernejších stránok histórie nepadnúť do tých istých chýb, ľudská dôstojnosť ostane mŕtvou literou...“

• Zber papiera 22/23

• Ako každý rok aj v tomto školskom roku sme zorganizovali zber papiera, a tak sme prispeli aspoň „kvapkou v mori“ k záchrane našich stromov. V dňoch 5.-6. júna 2023 ste mohli prinášať zviazané balíčky papiera a kartónu. Naše poďakovanie patrí všetkým žiakom a ich rodičom, ktorí húževnato nosili papier, ale i všetkým našim ďalším pomocníkom. Spoločnými silami sme vyzbierali 4000 kg papiera a 130 kg kartónu, čím sme zachránili približne 70 stromov.

VYHODNOTENIE  TRIED:

1. miesto - trieda 4.C –1227 kg papiera
              2. miesto - trieda 9.A – 652 kg papiera
              3. miesto - trieda 2.B – 590,7 kg papiera

VYHODNOTENIE JEDNOTLIVCOV:

1. Tamara P. zo 4.C – 626 kg

2. Janka P. zo 4.A – 450,5 kg

3. Sára B. z 2.B – 370 kg

Ďakujeme a výhercom blahoželáme!

Prečo separovať papier?

• 1 tona zberového papiera zachráni asi 17 stromov
              • papier tvorí 20 % hmotnosti v celkovom množstve komunálneho odpadu
              • celková ročná produkcia papiera je na Slovensku 800 kg/obyv.
              • až 50 % vstupnej suroviny pri výrobe papiera predstavuje druhotná surovina
              • vytriedením a recykláciou 110 ton starého papiera sa zachráni 1ha 80-ročného lesa
              • recyklácia 1 tony starého papiera pri výrobe ušetrí toľko elektrickej energie, koľko by stačilo na  chod počítača alebo televízora počas 3 hodín
            • Zmena organizácie vyučovania dňa 8. 6. 2023

• Riaditeľstvo základnej školy s materskou školou, J.V. Dolinského 2, Martin oznamuje rodičom a žiakom, že vo štvrtok 8. 6. 2023 bude vyučovanie z prevádzkových dôvodov ukončené po piatej vyučovacej hodine. Obed pre žiakov bude podávaný po vyučovaní. Prevádzka školského klubu detí bude v uvedený deň prebiehať bez zmien.

Za pochopenie ďakujeme                                                       riaditeľstvo školy